بخش جراحي

از افتخارات اين واحد درماني وجود كاملترين بخش جراحي در سطح كشور مي باشد. با توجه به تخصص و علاقه وافر دامپزشكان كلينيك چيتا به جراحي اين واحد درماني مجهز به تمامي امكانات لازم مي باشد. بيهوشي از اساسي ترين بخشهاي يك جراحي ميباشد و علم بسيار گسترده اي را شامل مي شود. براي انجام يك بيهوشي علاوه بر دانش و تجربه كافي مانيتورينگ قوي حيوان و استفاده از دستگاهاي بيوشي اجتناب ناپذير مي باشد. در طي بيهوشي علائم حياتي حيوان از قبيل ريتم قلب، نبض، تعداد تنفس، ريتم تنفس، سنجش گازهاي خوني امري اجتناب ناپذير مي باشد. استفاده از دستگاهاي بيهوشي بسيار به تحت نظر گرفتن حيوان بيهوش كمك مي كند زيرا با استفاده از اين دستگاه اپراتور قادر است در هر زمان عمق بيهوشي را افزايش ، كاهش و يا حتي به بيهوشي حيوان خاتمه دهد. استفاده از داروهاي تزريقي براي انجام اعمال جراحي باعث مي شود كه متخصص بيهوشي بر روند بيهوشي تسلط نداشته باشد و در صورت بروز اتفاق ناخواسته از قبيل افت فشار، افت تنفس، اوردوز داروي بيهوشي كمترين مانور را بتواند انجام دهد .
مركز جراحي چيتا علاوه بر انجام جراحي هاي روتين مانند عقيم سازي حيوان نر و ماده، به واسطه امكانات اختصاصي جراحي كه بعضا در هيچ كلينيك دامپزشكي ديگري وجود ندارد، توانايي انجام کلیه جراحي هاي اختصاصي را نيز دارد. علاوه بر وجود تجهيزات منحصر به فرد اين مركز جراحي تيم بسيار ورزيده اي نيز در اختيار دارد تا بتوانيم كليه نياز حيوان دلبندتان را پاسخگو باشيم وبا افتخار مدعي انجام کلیه جراحي های عمومي و تخصصي با بهترين كيفيت می باشیم. شايان ذكر مي باشد كه كليه جراحيهاي انجام شده مركز جراحي چيتا توسط دوربين مداربسته ضبط مي گردد و درصورت تمايل مي توانيد فيلم جراحي انجام شده را مشاهده نماييد و يا اينكه فيلم جراحي حيوان خود را داشته باشيد.


مديريت درد

در تمام بخش هاي پيش جراحي ،جراحي و بعد از جراحي و همچنين در پروتكل هاي درماني تمامي بيماران حتي آنهايي كه تحت جراحي هاي روتين بوده اند تحت درمان مديريت درد قرار مي گيرند.
وقتي حيوان دلبند شما قادر به صدا كردن و نشان دادن درد خود نيستند دامپزشكان و همكاران ما كاملا متوجه وجود درد حيوان شما مي شوند . هدف ما انجام كليه جراحي ها و درمان ها با حداقل احساس درد مي باشیم. حتي پس از انجام  جراحي هاي بسيار سنگين ما قادريم تا حيوان شما با حداقل احساس درد دوران نقاهت خود را سپري كند. مديريت درد يك تخصص مي باشد که بسته به نوع جراحی انجام شده، سن و گونه حیوان مقدار و نوع داروی مصرفی و یا استفاده از کارهای حمایتی بدون استفاده از دارو انجام می پذیرد و این مژده را به شما می دهیم که مدتهاست در این مرکز جراحی این تخصص به صورت علمی به اجرا درآمده است. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.