خدمات پیشگیرانه

یکی از مهمترین و اساسی ترین خدمات، انجام معاینات دوره ای می باشد. ویزیت یکی از مهمترین ارکان در حفظ سلامت و پیشگیری از وقوع بیماریهای مختلف می باشد که این مهم مستلزم تجربه زیاد و استفاده از تجهیزات مختلف تشخیصی می باشد. انجام آزمایشات مختلف دوره ای در کنار ویزیت از وقوع بیماریهای مختلف از جمله دیابت، سرطان، بیماریهای قلبی، عدم توازن هورمونی، آرتریت و دردهای مزمن و ... جلوگیری می نماید. از اساسی ترین قوانین کلینیک چیتا انجام ویزیت و آزمایشات دوره ای به صورت کاملا اصولی و علمی بوده و با توجه به اسناد موجود در کلینیک، به کررات بیماریهای مهمی را به موقع تشخیص و اقدامات پیشگیرانه را انجام داده ایم.

شناسنامه الكترونيكي حیوانات

شناسنامه الكترونيكي همراه حيوان يكي از ضروريات حيوان دلبند شما مي باشد. ميكروچيپ تكنيك سريع و بي دردي جهت حفاظت هميشگي حيوانات مي باشد. از زمان تزريق ميكروچيپ حيوانتان تا آخر عمر در هر مكان قابل شناسايي مي باشد. شناسنامه الكترونيك بسيار بي خطر و دائمي مي باشد.
ميكروچيپ به اندازه دانه برنج مي باشد كه توسط يك كد 10 رقمي مربوط به حيوانتان بارگذاري مي گردد. ميكروچيپ در زير پوست گردن تزريق مي گردد و پروسه آن همانند تزريق واكسن مي باشد. كلينيك چيتا مجهز به بهترين ست هاي تزريق شناسنامه الكترونيكي مي باشد.

خدمات حيوانات ميانسال و سالمند

وقتي سن حيوانات زياد مي گردد نيازهاي آنها نيز تغيير مي كند. مشكلات سلامتي به راحتي مخفي شده و با مشكلات روتين مربوط به سن و سال اشتباه مي گردد. شروع اين مشكلات دقيقا از زمان بلوغ حيوانات مي باشد. انجام معاينات دوره اي ومرتب حيوانتان باعث مي شود كه ما با دقت بيشتري بتوانيم اين مشكلات را در همان ابتدا شناسايي و اقدام به رفع آنها نماييم تا اينكه در زمان ميانسالي و كهنسالي، حیوانتان دوران راحت و بي دردسري را تجربه كنند.

مشاوره تغذيه اي براي سگ سانان و گربه سانان

رژ‍يم غذايي حيوان دلبندتان تاثير بسيار زيادي در كيفيت زندگي و سلامت آنها دارد. مشكلات وزن، ريزش مو و آلر‍‍‍‍ژي ها مربوط به تغذيه نامناسب مي باشند. تيم دامپزشكي ما با تجربه و تحقيقات فراوان و با مطالعات آكادميك، رژيم غذايي مناسب با توجه به سن ، وزن ، شرايط بيولوژيك وعادات غذايي حيوانتان دراختيارتان قرار مي دهد. با اين كار قدم بسيار بزرگي براي حفظ سلامتي حيوانتان بر مي داريد.

دندانپزشكي حيوانات

بهداشت دهان و دندان همانطور كه در انسان ها نقش بسيار مهمي در حفظ سلامت ايفا مي كند در حيوانات نيز به همين ترتيب مي باشد. اگر بهداشت دهان و دندان ناديده گرفته شود عفونتهاي بسيار جزئي، جرم و خرابي هاي موضعي به مرور زمان به گردش خون وارد مي شود كه به صورت عمومي در آمده و باعث مشكلات مختلف و  آسيب رسانی به اندام هاي مهم از قبيل كليه، كبد و قلب مي شوند. به راحتي و با انجام معاينات دوره اي و جرمگيري مي توان جلوي پيشروي اين قبيل معضلات را گرفت.
در كلينيك چيتا اين خدمات از قبيل نظافت دندانها، جرمگيري، كشيدن دندان خراب، ايمپلنت براي حيوان دلبندتان انجام ميپذيرد.در نظر داشته باشيد كه انجام خدمات روتين دندانپزشكي هيچ خطري براي حيوانتان ندارد و پس از انجام اين خدمات حيوانتان احتياج به استراحت ندارد و مي تواند كارهاي روتين خودش را انجام دهد و به گردش و تفریح برود.

واكسيناسيون

بوسيله انجام ايمن سازي يا همان واكسيناسيون قادر خواهيم بود حيوانات را در برابر بيماريهاي كشنده مقاوم سازيم. انجام واكسيناسيون از ضروريات حيوان دلبندتان مي باشد و با توجه به صلاحديد دامپزشكان در معاينات دوره اي و سالانه تجويز مي شود. با توجه به بيماري هاي مختلفي كه در هر منطقه از كشور موجود مي باشد برنامه واكسيناسيون تغيير مي كند كه بنابه نظر هر دامپزشك واكسن مورد نظر تجويز مي گردد. در نظرداشته باشيد انجام مرتب برنامه واكسيناسيون نه تنها سلامت حيوانتان را تضمين مي كند بلكه از لحاظ هزينه نيز بسيار به نفع شما مي باشد.

پشگيري از ابتلا به انگل هاي داخلي و خارجي

انگل ها، موجودات ميكروسكوپي و بعضا قابل رويتي مي باشند كه در برخي مواقع به صورت كاملا بي خطر در بدن موجود زنده زندگي مي كنند و در برخي مواقع باعث ايجاد مشكلات بسيار جدي براي ميزبان خود مي شوند. انگل ها از طرق مختلف وارد بدن ميزبان مي شوند، از قبيل مصرف غذاي آلوده، تماس با محل هاي آلوده، تماس با انسان يا حيوانات آلوده و ...  . انجام برنامه ضد انگل بسيار مهم مي باشد زيرا در حيوانات آلوده امكان دارد علائمي ظاهري رويت نگردد ولي حيوان به انگل آلوده بوده و به راحتي به صاحب خود انگل را منتقل  مي نمايد كه اين انگلها باعث ايجاد مشكلات مختلفي در صاحب حيوانات مي شود. در صورتيكه كه سيستم ايمني اين حيوان ضعيف گردد و يا آلودگي زياد شود خود حيوان نيز علايمي را بروز مي دهد.در نظر داشته باشيد صرفا دادن قرص در زمان هاي مشخص كاري بسيار غير علمي و نادرست مي باشد. كه متاسفانه در ايران به سنت تبديل گشته است. همانطور كه انگلها طيف بسيار گسترده اي دارند ودر محل ها و شرايط جوي مختلفي زندگي مي كنند داروهاي ضد انگلي نيز طيف بسيار گسترده اي دارند و يك قرص هرگز توانايي مقابله با تمامي انگلها را ندارد. طبق تحقيقاتي كه در تبريز و اين واحد درماني به عمل آمده تقريبا 98% مراجعه كنندگان كه به صورت سنتي فقط قرص ضد انگل به حيوان خود تجويز مي كردند هم خودشان و هم حيوانشان آلوده به انگل هاي مختلفي بودند. در اين واحد درماني پيشگيري از ابتلا به انگل به صورت كاملا علمي و با توجه به انجام آزمايشات و نياز حيوان به داروهاي خاص انجام مي پذيرد. ما با شيوه سنتی درمان انگلی كه فقط با دادن يك قرص بخواهيم حيوان را از ابتلا به انگل حفظ كنيم كاملا مخالف هستيم و اعتقاد داريم در صورت ابتلا حيوان به انگل خاص پروسه درمانی و دارویی همان آلودگی استفاده گردد.
بسيار خوشحال مي شويم در صورت نياز به اطلاعات بيشتر با همكاران ما تماس حاصل نماييد.

مهد گربه ها

اگر مجبور به انجام سفر هستيد و گربه دلبندتان را نمي توانيد همراه خود ببريد مسئوليت اين كارها را به عهده مي گيريم ، جهت اطلاع از شرايط نگهداري با ما در تماس باشيد.